Nii mõnelgi meist on mälestus vanavanemate kodust, kus voodialune oli täis lõngakerasid või muud käepärast pungil kaste või kotte. Vaba pinda voodi all on ajast aega panipaigana kasutatud. Et voodiost on kaalukas investeering, on pesukastiga või sahtlitega voodi lisapanipaiga eesmärgil asjalik ja ka silmale ilus valik. Käesolevas blogipostituses kirjutabki Liisi hea koostööpartner Home4You, millistes olukordades tasub uue magamiskoha soetamisel valida just panipaigaga voodi.

Kuna voodite valik on laialdane, kipub selle õige leidmine väljakutseks osutuma. Kui oled selgeks mõelnud, kui suurt voodit vajad, ning ka maitse-eelistus on paigas, mõtle läbi voodi funktsioon – kes seda kasutab, kui tihti ning kas ruumis, kuhu aset valid, on piisavalt panipaiku. Kui vastus viimasele on pigem eitav, vali voodi, millel on pesukast või sahtlid.

Kolm ruumi säästvat valikut

Jenkkivoodi ehk kontinentaalvoodi on oma esteetilise välimuse tõttu võitmas eestimaalaste südameid. Tõsi, valikus on nii mudeleid, millel voodikast puudub, kui ka voodid pesukastiga. Lisaruumi võib alati kasutada ka pelgalt voodipesu ning tekivaru paigutamiseks. Samas annab sahtlitega voodi võimaluse teha ruumi kasvõi kapis ja garderoobis – miks mitte paigutada suveks voodi pesukasti hoopis talvised üleriided või muu säärane, mis muidu kasutult ruumi võtaks. Magamistoamööbel, mille funktsioon on laiem kui vaid magamisase, on kindlasti pikaajaline investeering.

Sahtlitega voodi on eriti asjalik valik lastetuppa. Et seal valitseb niigi tihti ruumikitsikus, mängu- või kooliasju tekib aastatega aina juurde, tasub soetada voodi, mis hiilgab lisaks mugavusele ka rohke sahtlite valikuga. Jälgi, et väljavalitud voodi sahtlid liiguksid pigem aeglaselt, mis teeb sahtlite kasutamise just väikelastele turvalisemaks.

Lastevoodid on tihti varustatud ühe suure kasti asemel mitme väikesega – mitu panipaika voodi all annab võimaluse paigutada nii laste voodipesu kui ka, miks mitte, sorteerida legod ja mänguautod või leida eraldi sahtel lauamängudele ja pusledele.

Kui kaalud voodi soetamist külalistetuppa, on pesukastiga voodi hea mõte. Nii saab külalistele mõeldud voodipesu, teki- ja padjavaru ning saunalinadki hoida sealsamas toas.

Külalistetuppa on mugav valik nii ülestõstetav voodi kui ka voodid pesukastiga. Esimese boonuseks on kerge liigutusega voodipealse ülestõstmine nii, et avaneb kena ülevaade sellest, mida voodikast sisaldab. Voodipealne tõuseb ühe kerge liigutusega, mistõttu säästad end voodi alla ronimisest või liigse raskuse tõstmisest. Pesukastiga ja ülestõstetav kušett on enamuse ajast tühjana seisvasse tuppa ühtlasi soodne investeering ning ruumisäästlikum lahendus kui suur, jalgadel ja panipaigata lahendus.

Loe täpsemalt, milline voodi valida, pane näpunäited kõrva taha ja tutvu valikuga Home4you e-poes. Transport on üle kogu Eesti tasuta – sõltumata toote mõõtudest, kaalust ja hinnast. Uuri ka HoReCa toodete ja mööblivaliku kohta.