Niitmise hooaeg on kohe käes! Meie koostööpartner Reginett pani kokku blogipostituse, milles kirjutab, miks robotniiduk peaks toimetama iga eestlase koduhoovis. Loe lähemalt!

Tõenäoliselt ei pane aias omapäi tegutsev mururobot enam kedagi kulmu kergitama. Sarnaselt teiste Euroopa riikidega on ka Eestis bensiinimootoriga niidumasinad üha jõulisemalt asendumas vaiksete ja heitgaasivabade robotniidukitega. Eestimaalased hindavad aina enam keskkonnasäästlikke tehnoloogiaid ja oma aega. Milleks kulutada väärtuslikku aega tüütule muruniitmisele, kui seda saaks kasutada hoopis sõprade seltsis, lähedastega kvaliteetaja veetmiseks või siis oma lemmikhobiga tegelemiseks.

Kuidas valida oma aeda sobiv robotniiduk?

Esmaseks valiku kriteeriumiks on aia suurus. Alati on mõistlik valida veidi võimekam mudel. Sel juhul ei pea robot töötama 24/7, vaid masinale saab jätta nädala lõikes niiduvaba aega. See omakorda tagab, et mururobot saab niidutööga korrektselt hakkama ka kõige intensiivsemal murukasvu ajal. Samuti jätkub sel juhul masina ressurssi kauemaks.

Lisaks on oluline pöörata tähelepanu aia keerukusele. Sopilisse ja liigendatud aeda soovitame valida nutikama mudeli. Tagamaks parima niidutulemuse on osadele mudelitele  ehitatud sisse GPS süsteem, tänu millele kaardistab robotniiduk aia ja korrigeerib niidumustrit vastavalt vajadusele. Samuti on valikus mudeleid, mille puhul on võimalik masinat distantsilt nutiseadmest seadistada ja jälgida. Ühtlasi on see täiendavaks vargusevastaseks kaitseks, lisaks tavapärasele PIN koodi lukule ja tõstealarmile.

Sobivaima valiku igasse aeda aitab kinnitada kogemustaga müügispetsialist.

Kõige muretum lahendus on mururobot soetada koos spetsialistipoolse paigaldusteenusega. Spetsialisti paigaldusteenus sisaldab robotniiduki seadistust lähtuvalt niidupinna eripärast ja lühikoolitust masina kasutuse osas tema uuele peremehele.

Robotniiduk-t-s-2-300x225

Hooldus

Võrreldes tavalise muruniidukiga vajab robotniiduk oluliselt väiksemamahulist hooldust, küll aga vajab robotniiduk tähelepanu. Hoolas robotniiduki omanik võiks niiduhooajal korra nädalas niidumasina lihtsalt üles tõsta ja vaadata, mis toimub niiduki all. Vajadusel puhastada masina põhi kogunenud murumassist. Lõiketeri on vajalik vahetada 3-4 korda suve jooksul. Husqvarna robotniidukite terade vahetus on lihtne ja kõigile jõukohane.  Pärast niiduhooaja lõppu on mõistlik robotniiduk toimetada teenindusse, kus masinale tehakse hooldus koos tarkvaralise uuendusega. Professionaalne hooldus tagab robotniiduki tõrgeteta töö ja pika eluea.

Soovi korral on võimalik tellida hoolduspakett, mis sisaldab nii robotniiduki transporti, hooldust kui ka mugavat talvehoiustust. Kevadel seadistatakse hooldatud ja uusima tarkvara saanud niiduk taas teie aeda tööle. Muretu kevad on tagatud.

Uus võimekus

Kui seni jäi robotniiduk soetamata põhjusel, et krundil on järsud kallakud, siis sellest kevadest on ka seesuguse aia jaoks lahendus olemas – neljarattaveoline eriti võimekas robotniiduk Husqvarnalt. See erakordselt hea kallakul niitmise võimekusega Husqvarna neljarattaveoga Automower® 435X loob robotniidukite kvaliteedis uue standardi. Robotniiduk manööverdab ja niidab julgelt kuni 70% kaldega pinnal!

AWD-Automower-283x300
Robotniiduk-t-s-3-300x200

Seitse põhjust, miks eelistada robotniidukit

 

1. Keskkonnasäästlikkus

Kas teadsid, et tavaline bensiinimootoriga muruniiduk võib loodust saastada rohkem kui auto? Akutehnoloogial põhinev robotniiduk ei tekita heitgaase ja selle tegelik energiatarve on äärmiselt madal. Hooaja vältel tarbib robotniiduk elektit 5-15€ eest, olenevalt mudelist ja murupinna suurusest.

2. Vaikus

Robotniiduk töötab väga vaikselt. Husqvarna robotniiduki müratase on kõigest 58 dB(A), seega saab masin töötada ka öösel teie und segamata. Ja naabrid on õnnelikud.

3. Ohutus

Lendteradega varustatud Husqvarna robotniiduk on ohutu kõigile pereliikmetele ja lemmikloomadele.

4. Töötab iga ilmaga

Husqvarna Automower® robotniiduk tagab ka vihmaga niites ideaalse tulemuse.

5. Täiuslik murupind

Žiletilaadsete lendteradega robotniiduk jätab järele märkamatud peenestatud rohulibled, mida ei ole vaja kokku koristada. Peenestatud rohulibled väetavad muru loomulikul teel. Muru muutub tihedaks ja murupind pehme vaiba sarnaseks. Tänu ebakorrapärasele niitmismustrile ei jäta see niidumasin silmariivavaid rattajälgi.  Samuti kaob murust sammal.

6. Nutikus

Robotniiduk tuleb toime ka kõige keerukamate aedade hooldamisega. Talle pole takistuseks kitsad läbikäigud ja kallakud. Soovi korral saad niidukit juhtida ja jälgida oma nutiseadmest mistahes maailma paigast. Kontroll on alati teie käes!

7. Annab rohkem vaba aega

Soetades robotniiduki, saate seni muruniitmiseks kulutatud aja pühendada oma lähedastega koosveetmiseks või lemmikhobiga tegelemiseks. Nautige rõõmuga suve ja vabadust!