Kas otsid blenderit, millega kiiresti ja lihtsalt tervislikke smuutisid teha? Ehk soovid vahel sellega ka värskendava suvejoogi jaoks jääkuubikuid purustada või hoopis valmistada püreesuppe? Allpool on toodud e-pood Kaup24 soovitused parima blenderi valimiseks. Nii saad tervislikumalt käesolevasse aastasse sammuda!

Võimsam on alati parem

Turul on sadu blenderite mudeleid, kuidas aga nende seast õiget valida? Igaühel on erinevad ootused ja vajadused ning samuti on määrav isiklik eelarve. Vähemoluline ei ole ka see, kus blenderit kasutama ja hoiustama hakatakse. Näiteks väiksemate köökide või piiratud kapiruumi korral ei ole kõige suurem blender alati parim valik.

Märka, et blenderite puhul kasutatakse 200-2000W võimsusega mootoreid. Pöidlareegel on see, et mida võimsam on blender, seda suurema jõuga ja tulemuslikumalt teevad lõiketerad oma tööd. See on oluline, kui plaanid blenderdada külmunud puuvilju, jääd või lihtsalt suuremat toidukogust.

Ostusoovitus: tuntud Prantsuse tootja Tefal blender Tefal BL850D. 1400W võimsus, reguleeritav töökiirus ja tilaga ümmargune, 1,7l klaasist kann teevad sellest universaalse abilise köögis.

TEFAL-BLENDER-137x300

Soovid vahel valmistada smuutit ühe tassi kaupa?

Alla 400W võimsusega blender saab hakkama ühe-kahe tassitäie mahus toidukogusega, kui seal ei ole kõvemaid asju ega jääd sees. Väikeste banaani-maasika smuutide valmistamine on sellise seadme jaoks ka piiriks. Külmunud jääkuubikute tükeldamine ja suuremate smuutikoguste blenderdamine jäägu võimsamatele seadmetele.

Valmistad suuremaid koguseid korraga?

Soovid blenderiga valmistada rohkem kui pool liitrit smuutit korraga? Segada sisse ka tükeldatud õunu või suuremat kogust külmunud marju? Soovid osa suuremast smuutikogusest kohe ära juua ja teise osa järgmiseks toidukorraks külmikusse ootele panna? Siis eelista vähemalt 1000W võimsusega seadet, veelgi parem on 1400W+.

Mitme kiirusega seade on parem kui ON-OFF võimalusega

Tõenäoliselt vajad erinevatest puuviljadest smuutisid valmistades erinevaid kiiruseid. Selle üle kontrolli omamine on alati kasulik. Pelgalt sisse-välja lülitamisnupuga blender kahjuks seda ei võimalda. Seetõttu tasub valida selline blender, kus saad vastavalt toidu koostisosadele kiirust reguleerida.

Vaata kannu suurust ja kuju

E-poodidest blenderit valides pööra lisaks võimsusele tähelepanu ka kannule. Arvesta, et selle suurusest kahe kolmandiku mahus saad blenderis smuutit valmistada. Ülejäänud üks kolmandik? See on segunemiseks vajalik vaba ruum, kui lisatud toiduained blenderis keerlevad ja pöörlevad. Kui Sa ei kasuta just ülimalt võimast blenderit, ole seadmega leebe ja ära täida seda kunagi ääreni – suurema koguse kõvemate toiduainete segamine on lisakoormus mootorile, mis omakorda vähendab seadme eluiga.

Kas kannul on tila? Mõnede, enamasti soodsamate, seadmete kannud on ühtlaselt ümmargused. Samas on tilaga suuremast kannust mugavam smuutit välja valada. Väiksema kannu puhul ei pruugi tila olla nii määrav.

Kannu valimise saladused

Hea on teada, et klaasist kannuga blenderid on vastupidavamad ja nendega saab töödelda ka väga kuumi toiduaineid. Plastanumasse väga kuumi toiduaineid (püreesupp!) panna ei ole enamasti soovitatav. Seega võimalusel eelista klaaskannu või vaata tähelepanelikult plastikkannu temperatuuripiiranguid.

Tõeliselt heal blenderil on kannu sisekülgedel sooned, mis aitavad blenderdataval massil kiiremini kannu välisäärtest keskele ja terade juurde tagasi liikuda. See teeb blenderi kasutamise palju efektiivsemaks.

Ümmargune, ovaalne või nurkadega kann? Ümmarguse puhastamine on tõenäoliselt kõige mugavam. Nurkade puhastamine ehk mitte nii väga.

Kus kasutad ja hoiustad blenderit Sina?

Sellele on oluline mõelda ennekõike väikeste köökide kasutajatel. Blender vajab ruumi enda ette ja kõrgusesse rohkemgi, kui röster või kohvimasin. Mõtle, kas Sinu kööginurgas on selleks ruum olemas?

Kokkuvõttes – vali blender alati selle järgi, mida ja millistes kogustes plaanid temaga valmistama hakata. Seejärel pööra tähelepanu võimsusele, veendu kannu sobivuses ja hoiukohas. Ning kui oled õige seadme välja selgitanud, telli see Kaup24-st.