Karge talvekülm paneb paratamatult unistama soojast päikesepaistest. Selleks, et soojale puhkusereisile sammuke lähemale jõuda, on praegu sobiv aeg reisi broneerimiseks. Palusime oma heal koostööpartneril TOP10reisipakkumised kirjeldada põnevat reisisihtkohta: Põhja-Küprost. Loe lähemalt!

Türgist lõuna poole jääv Vahemere idapoolseim saar Küpros on üks päikselisemaid reisisihtkohti Euroopas – aastas on 300 päikselist päeva ning isegi talvel on püsivalt ligi 20 soojakraadi. Parim aeg Põhja-Küprosele reisimiseks on kevadel või sügisel, kuna suvel võivad soojakraadid tõusta isegi 35-40 kraadini. Põhja-Küpros sobib hästi peredega reisijatele, ajaloohuvilistele ja aktiivpuhkuse harrastajatele.

Miks-peaksid-s-itma-perega-P-hja-K-prosele-puhkama

Põhja-Küpros on turvaline reisisihtkoht ehkki Küprose saar jaguneb n-ö rohelise joonega kaheks: türgimeelne Põhja-Küpros ja lõunapool asuv kreekameelne Küpros. Põhja-Küprose teeb eriliseks veel kasiinode rohkus. Kuna Türgis on kasiinod keelatud, kuid Põhja-Küprosel mitte, kasutavad paljud türklased võimalust saarel kogeda ka kasiinomelu.

Miks-peaksid-s-itma-perega-P-hja-K-prosele-puhkama-1

Kyrenia: keskaegsed linnused, kirikud ja mošeed

Põhja-Küprose linnas Kyrenias saab nautida Algadi rannal imelist liivaranda, kus pesitsevad merekilpkonnad, ning samuti külastada ajaloolisi Kyrenia ja Püha Hilarioni kindluseid. Kyrenia vanalinna kitsad käänulised tänavad viivad romantilise vana sadama juurde, mis oli kunagi linna kaubanduse keskpunktiks. Kyrenias olles peab kindlasti käima ka Bellapaisi kloostris. Öeldakse, et kui Bellapaisi kloostrit pole külastanud, siis pole ka päriselt Põhja-Küprosel käinud.

Miks-peaksid-s-itma-perega-P-hja-K-prosele-puhkama-2

Jagatud linn Nicosia

Nicosia eripäraks on see, et ta on jagatud pealinn. Põhja-Küprost ja Küprost eraldav n-ö roheline piir läbib Nicosiat, ning piiriületuseks tuleb näidata passi. Nicosia ei ole tavapärane kuurortlinn, kuna ta asub sisemaal ja linn ise on suhteliselt väike, kuid soovitame sinna teha päevareisi. Selleks on palju võimalusi, sest Kyrenia ja Nicosia vaheline ühistransport töötab väga hästi.

Soovitusi reisijatele:

  • Põhja-Küprosel kehtib valuutana Türgi liir, kuid saab maksta ka dollarite ja eurodega. Soovitame maksta Türgi liiridega, kuna muus valuuta tasudes arvutavad kohalikud neile sobiva kursi järgi hinnad ümber, ning võib juhtuda, et lõpuks maksad isegi kuni topelt hinna.

  • Põhja-Küprosele reisimiseks peab olema reisidokumendina kehtiv pass.

  • Põhja-Küprosel liikumiseks tasub kaaluda rendiauto võtmist. Oluline on teada, et rohelise piiri ületamiseks peab võtma lisakindlustuse, mis jääb hinnaklassi 15-20€/ päev.

Soodsad hotellipakkumised

Hetkel kehtivad Top10reisipakkumised keskkonnas Põhja-Küprose valitud väljumistele supersoodsad hinnad (7 ööga reisipaketid). Kampaaniahinnad on järgmistele 2019.a väljumistele: 7. aprill, 28. aprill, 8. mai, 22. mai, 9. juuni.

4* Sempati Hotel

 

Hotellis 4* Hotel Sempati saab nautida päikest nii mererannal, mis jääb 100 meetri kaugusele hotellist, kui ka hotelli basseini ääres.

Peresõbralik luksushotell koos oma vee- ja lõbustuspargiga 5* Acapulco Resort Convention & SPA

Hotellis kohapeal on oma veepark, lunapark, välibasseinid, spaakeskus ja erarand.

Peresõbralik hotell 4* Riverside Garden Resort

Hotell asub maalilises Alsancaki külas, 9km kaugusel Kyrenia linnast. Hotellis on 4 basseini, millest üks on mõeldud täiskasvanutele, lisaks lastebassein koos veetorudega, tavaline bassein ja pool olümpiamõõtudega bassein.

Miks-peaksid-s-itma-perega-P-hja-K-prosele-puhkama-3
Miks-peaksid-s-itma-perega-P-hja-K-prosele-puhkama-4
Miks-peaksid-s-itma-perega-P-hja-K-prosele-puhkama-5

Pakkumise leiad SIIT.

Pakkumise leiad SIIT.

Pakkumise leiad SIIT.

Top10reisipakkumised.com on Liisi järelmaksu hea koostööpartner. Soovi korral saad sobiva reisi broneerida kohe ning alustada tasumist alles reisi lõppedes, tehes seda järelmaksu näol väiksemate osamaksetena. Loe lähemalt reisi järelmaksu võimalustest SIIT.