Me veedame keskmiselt kolmandiku igast ööpäevast, ja seega oma elust, magades. Seetõttu on korraliku ja ideaalselt sobiva madratsi kasutamine otseses mõttes elutähtis. Oma valiku lihtsustamiseks sirvi allpool toodud tähtsaid faktoreid ja soovitusi, mida madratsit valides silmas pidada!

1. Tee internetis eeltööd

Kõige esimese asjana võta lahti internetibrauser ja uuri erinevate madratsite omaduste kohta, alates materjalidest, suurustest, vedrustusest kuni brändini välja. Pea silmas asjakohaseid võtmeküsimusi: kas Sul on mingeid allergiaid, mida materjali valides arvesse võtta? Kas Sul on muresid kaela või seljaga? Kas kipud unes higistama? Tee iseendale suur teene ja tee kindlaks, et enne poodi tormamist tead, mida otsima asud.

1-75x75

2. Konsulteeri arsti või füsioterapeudiga

See soovitus ei kehti küll igaühele, kuid võib tihtipeale ikkagi abiks olla. Kui Sul on näiteks selja või hingamisega seotud mured, siis tasub asjatundjatelt teemakohast nõu küsida. Kuigi perearstid ja füsioterapeudid pole madratsi-spetsialistid, siis võivad nad osata Sulle nõu anda soovitatava toestuse ja kõvaduse osas.

3. Käi testimas!

Kui poodled, poodle julgelt. Ära häbene madratsit proovida 10-15 minutit, et korralikult sobivust hinnata; vastupidi, pea seda lausa kohustuslikuks! Tegu on väga tähtsa otsusega ja häbelikkusel pole selle langetamisel kohta.

PS. Paarikesed peaksid madratsit alati üheskoos proovimas käima!

2-75x75
3-75x75

4. Kaalutle madratsi toestust

Laialt levinud on eksiarvamus, et kõvem madrats on seljale parem. Tegelikult ajatakse segamini kõvadus omadusena iseenesest ja madratsi toestuse tugevus. Alaseljavaluga tegeledes on näiteks tähtis, et madratsil oleks lisaks toestusele ka kehakujuga kohanevad omadused. Seega tasub vastavalt oma kehatüübile ja eelistustele teha eriti põhjalikku uurimistööd, enne kui otsuse langetad. Mugavus põhineb lõpuks ikkagi isiklikul eelistusel.

4-75x75

5. Kontrolli garantiid

Korralikul ja kõrge kvaliteediga madratsil on vähemalt 10-aastane garantii, mis näitab brändi usaldust omaenda tootesse. Lühikese garantiiperioodi puhul liigu edasi ja otsi paremat pakkumist.

Pea meeles, lõppude lõpuks on tegu Sinu madratsi, Sinu selja ja Sinu rahaga – õige madratsi leidmine on aega ja vaeva väärt!

PS! Jälgi ka mööblipoodide sooduspakkumisi järelmaksule. Kehtivad Liisi järelmaksu kampaaniad leiad SIIT.

5-75x75