Aiatööde hooaeg on lõppemas, kuid see ei tähenda, et need täielikult peast pühkida võiks. Parima teostuse toob ikka põhjalik ettevalmistus. Seetõttu pani meie hea koostööpartner K-Rauta kirja, millised tööriistad aitavad muuta aiatööde teostamise oluliselt lihtsamaks. Praegu on nende soetamiseks sobiv aeg, kuna hooaja lõpu tõttu on paljud seadmed oluliselt soodsama hinnaga.

Millised on enim levinud aiatööriistad? Labidas, reha ning aiakäru tulevad pähe ka neile, kes iga päev näppupidi mullas ei ole. Kaasaegsest aiast võib leida rohkemgi. Kui mõelda sellele, et pesu peseb pesumasin, nõude puhastamise eest vastutab nõudepesumasin ning harjaga pühkimise asemel hoiab korra majas robottolmuimeja, siis pole ime, et tehnilised edasiminekud on toimunud ka aianduses.

Muuda muruniitmine uuesti meeldivaks

Kui aed omapäi jätta, muutub see heinamaaks. Küsimus on selles, kuidas seda vältida? Loomasõpradel pole midagi selle vastu, kui muru pügamise eest vastutavad paar-kolm lammast aga kellel pole soovi oma kodu talupidamiseks muuta, on vaja kaaluda teisi võimalusi. Muruniitja – elektriline või bensiinimootoriga – on tõenäoliselt levinum vahend. Kui aga niidetav murulapp suureneb, suureneb sellega koos ka ajakulu. On vähe inimesi, kellele meeldib aia ilusana hoidmise nimel tundide kaupa palava päikese all kõmpida.

Muruniitmise kiirust suurendab oluliselt see, kui osta tavalise muruniitja asemele murutraktor. Murutraktorid aitavad muidu üksluisena mõjunud tööülesande kiiremini ära teha, säästes kallist aega. Aiatraktor on ideaalseks lahenduseks ka neile, kes lihtsalt ei jaksa enam palava ilma käes pikki maid kõndida, vaid eelistaksid masinal istuda ja jalavaeva säästa.

Murutraktor-300x200

Puulõhkuja ja oksapurustaja – mis roll on neil masinatel?

Aina rohkem võib kodudes silmata ka puulõhkujat, mis asendab klassikalist kirvest. Kuigi kasutusse jõuab aina rohkem erinevaid küttemeetodeid, ei ole paljude inimeste meelest paremat varianti kui ahiküte. Ära ei saa unustada ka eestlaste poolt armastatud saunaskäiku. See tähendab, et küttepuude kogumisega on vaja arvestada päris suurel hulgal inimestel. Igakevadised puulõhkumistalgud on osa nostalgilisest lapsepõlvest, ent tänapäeval leidub lihtsamaid lahendusi. Appi tuleb puulõhkumismasin, mis aitab ka kõige suuremad puupakud sobiva suurusega halgudeks lõhkuda

Teine masin, mis suuremas aias kindlasti kasutust leiab, on oksapurustaja. Isegi kui iga aasta puid ei raiu, kaasneb põõsaste ja viljapuude hoolduslõikusega korralik kogus oksaraage, mida pole mõtet ahjupuudena ladustada. Selle asemel, et lõigatud oksi heki taha virna visata ning oodata tuulevaikset päeva, mil kogu hunnik korraga ära põletada, tasub kaaluda oksapurustaja soetamist. Lisaks sellele, et aias kõrguvatest oksahunnikutest saab ühe hoobiga lahti, on töö tulemuseks ka korralik kogus multši, mida saab näiteks peenarde peale laotada ja sellega rohimisvaeva vähendada.

Puul-hkumismasin-300x225

See on väike valik aiatööriistadest, mille kasutamine aitab säästa nii aega kui vaeva. Kuigi esialgne investeering võib tunduda suur, aitab õigete tööriistade kasutamine muuta aiatöö meeldivaks hobiks, mitte tüütuks kohustuseks.