Diivani olemasolu vajalikkuses ei kahtle mitte keegi, kes kodu sisustab. Suur nurgadiivan, kuhu mahuvad mugavalt istuma seitse-kaheksa inimest, kitsas loveseat armunud paarile või pigem kompaktne multifunktsionaalne diivan, mis mahub ka kõige väiksemasse korterisse.

Valikuvõimalusi erinevate diivanite vahel on palju. Arvamused võivad lahku minna siis, kui on vaja otsustada, kas parimaks lahenduseks on lihtsalt diivan või diivanvoodi.

Nii diivanil kui ka diivanvoodil on omad eelised ja puudused, mida tuleb valiku tegemisel arvesse võtta. Sinu valiku lihtsustamiseks oleme peamised erinevused, millele tähelepanu pöörata, allpool välja toonud.

Diivanvoodi meelitav mitmekülgsus

Esmalt siis diivanvoodist, mille populaarsus peitub suuresti mitmekülgsuses. Võimalus muuta diivan mõne lihtsa liigutusega mugavaks magamisasemeks, on tihtipeale kulda väärt.

Samamoodi võib lahti lasta mõtetest, et diivanvoodi on kohmakas, võtab palju ruumi ning ei sobi ülejäänud sisustusega. Soliidsemad diivanivoodid on sedavõrd ilusa ja elegantse välimusega, et külalised ei pruugi teadagi, et tegu on diivaniga, mille saab vastavalt vajadusele voodiks muuta.

Lisaks magamisasemele suudab diivanvoodi oma mitmekülgsuses ka panipaiga võimalusi pakkuda. Diivani all käivasse pesukasti saab panna nii kasutatavad voodiriided kui ka hooaega ootavad talve- või suveriided.

Muidugi on võimalik osta õhulisema ehitusega mudel, mille juurde ei kuulu diivanialust hoiukasti, kuid see sobib paremini kodudesse, kus panipaikade vähesus ei ole probleemiks.

Diivan-1024x769

Tavaline diivan on endiselt hea valik

Tavaline diivan on ideaalne olukorras, kus lisanduva magamisruumi pärast pole vaja muretseda. Mitte kõik ei soovi enda kodus külalisi majutada ning tihtipeale on majades olemas ka külalistetoad mugava voodiga. Üks inimene mahub vajadusel ka tavalisele diivanile magama, kuid võrreldes diivanvoodiga ei ole see kindlasti eriti mugav kogemus.

Samamoodi on võimalik ka diivanvoodit alaliselt lihtsalt diivanina ja istumiseks kasutada. Kui on tõenäoline, et diivanit ei kasutata voodina ning selle all asuv panipaik ei ole otseselt vajalik, võib valida sobivat koju nii diivanite kui diivanvoodide hulgast. Lisainfot leiad siinkohal ka Kaup24 blogipostitusest, teemal: “Kas tasuks eelistada nurgadiivanit?

Kuigi mainisime eespool, et ka diivanvoodi on võimalik valida sobiva disainiga, on selge see, et tavaline diivan pakub siiski rohkem disainivabandust. Loveseat on võrdlemisi kitsas diivanimudel, mida ei ole võimalik voodiks muuta, kuid mis sobib oma õhulisuse ja elegantsusega ka väiksematesse ruumidesse. Peene metallraamiga ning uhkete patjadega diivanile ei mahu väga hästi magama, kuid see-eest on tegu sisustuselemendiga, mis püüab pilku igas toas.

Mitmed värvikad sisustusideed koju koos galeriiga leiab lisalugemiseks sellest artiklist. Sealt saab mitmeid ideid, kuidas sobitada diivan erinevates toonides sisekujundusega.

Diivan2-1024x769

Läbi mõeldud ost tasub pikas plaanis ära

Olenemata valitud diivanist ei ole vaja muretseda ei pesukasti ega avanemismehhanismi pärast ega mõelda sellele, kui palju see ruumi võtab või kas see muudab kuidagi diivani välimust. Kuna pesukast ja avanemismehhanism on puudu, on tavaline diivan reeglina ka mõnevõrra odavam.

Arusaadavatel põhjustel võib kahe mööblieseme vahel valimine keerukas olla. Ei taha ju teha ostu, mida mõne nädala pärast vahetama tormad. Seetõttu on tark idee kasutada võimalust tutvuda pakutavaga e-poes. Seal mugavalt ringi vaadata, endale aega anda, kaaluda ning lõpuks teha ost, millega ka pikema aja möödudes rahul oled.

Kaup24.ee pakutava elutoamööbli valiku leiad lingilt.

Mõnusat kodusisustamist!

df72874db6a326b057161e82d47cd2d6_reference-1024x679