Soodsate lennupiletite ja reisipakkumiste hooaeg on juba alanud, mis tähendab, et on aeg hakata tõsisemalt puhkusekavadele mõtlema. Kuna meie soosime pikemat etteplaneerimist kogu südamega, otsustasime, et pakume kõikidele tulevastele reisijatele välja 6 asja – mõni neist ülitähtis, mõni reisikogemuse suurepärasemaks muutmiseks – mida reisile minnes kindlasti kaasa võtta!

1. Varurahakott

Iga kogenud reisija teab, kuidas riske minimeerida, ja üks parimatest viisidest on varurahakoti kasutamine. Tähtsamaid dokumente ja rahasummasid võid hoida näiteks saapasääres või jätta turvatud hotellituppa, aga varurahakotiga saad kaasa võtta just selle summa, mida antud päevaks vaja. Sel viisil, kui midagi juhtub või rahakoti ära kaotad, pole terve reis untsu läinud!

3. Laadijad ja akupank

Kõiksugu elektroonikaseadmed, alates telefonist ja sülearvutist kuni elektrooniliste hambaharjade ja habemeajamismasinateni, vajavad ju laadijat. Tee kindlaks, et Sa kodust nii ei lahku, et ükski nendest valitutest maha ununeb! Liikumis- ja seiklemislembelistele reisijatele sobiks kaasa lausa üks mitmerakenduslik akupank! Samuti ära unusta järgi uurida, mis tüüpi pistikud Sinu sihtkohas kasutusel on – ehk läheb vaja ka adapterit.

4. GPS

Kui kavatsed reisi vältel ringi väisata, silmaringi avardada ja uusi kohti külastada, siis tasub kindlasti lisaks harilikule kaardile kaasa võtta mingit tüüpi GPS-seade. Meie soovitame näiteks Garmini GPS seadet, mille abil saad soovi korral valida seikluslikke radu, jälgida reaalajas liiklusolukordi ja mugavuse tagamiseks ühendada seadme isegi oma telefoniga!

5. Kaamera

Igal reisil tuleb ette unustamatuid momente, mida tahaks jäädvustada ka enam kui mälestustega. Tänapäeval on kõrge kvaliteediga kaamerad muutunud juba niivõrd taskukohaseks, et hingematvalt ilusate piltide ja videote tegemine on imelihtne! Meie soovitame multifunktsionaalset GoPro kaamerat, mis on ülimalt kerge, mõnusalt kaasaskantav, veekindel ning sobilik kasutamiseks nii liikumise pealt kui ka rahulikke hetki nautides.

6. Hügieenitarbed

Järjekordne ülitähtis punkt – ilma hügieentarveteta ei tasu minna ühelegi reisile. Esiteks on nende kohapealt ostmine ebavajalik kulutus ja lisaks ei tea Sa kunagi päris täpselt, millised on kohalikud tooted ja kombed ning kuidas Sina nendele reageerid. Lisaks harilikele hambaharjadele ja pesuvahenditele võta kaasa ka “pesukott”, mille abil (pesumasina puudumisel) oma mustad riided tagasi sõites eraldatult kaasa saad võtta.

 

Mõnusat puhkust ja ilusaid hetki igale lugejale!